« Tagasi

Haigekassa kinnitusel jääb eriarstiabi Paldiskis alles

Haigekassa teatel ei osutunud Paldiski Mediluks OÜ eriarstiabi hankes närviarsti, naistearsti ja kõrva-nina-kurguarsti vastuvõttude tegijana valituks. Et Paldiski inimestele oleks ka edaspidi kodulähedane eriarstiabi tagatud, teeb haigekassa koostööd Lääne-Tallinna Keskhaiglaga, kes hakkab kohapeal teenust osutama.
Paldiski Mediluks OÜ pakkus eelmisel lepinguperioodil Paldiski linnas närviarsti (1612 ravijuhtu), naistearsti (1373 ravijuhtu) ja kõrva-nina-kurguarsti (1125 ravijuhtu) teenuseid ehk tegemist oli veidi alla poole koormusega arstide vastuvõttudega paaril korral nädalas. Uuel eriarstiabi riigihankel tegi Mediluks pakkumuse samadel erialadel poole koormuse kohta, kuid ei osutunud hankes edukaks. Uue erialana küsis ettevõte ortopeedia eriala, kuid ei osutunud ka sel erialal hankes edukaks.
Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul peab Paldiski elanikel ka jätkuvalt olema võimalus haigekassa lepingute toel kodulähedast eriarstiabi saada. Lahenduse leidmiseks tehakse koostööd Lääne-Tallinna Keskhaiglaga, kes on käinud juba kohapeal olukorraga ning võimalike ruumidega tutvumas ja peab teenuste osutamiseks läbirääkimisi kohalike arstidega.  
Sõltumata haigekassa eriarstiabi hankelepingute jätkumisest saavad kõik 30. septembri seisuga erakliinikutes juba järjekorras olevad patsiendid vastuvõtule ja neil on võimalik oma ravi Mediluksi eriarsti juures lõpuni viia.
Eriarstiabi hange ei puuduta haiglate ja perearstide teenust, oma perearsti juurde või haiglatesse saavad patsiendid pöörduda samamoodi nagu varem.
Kõiki haigekassa lepingupartnereid erinevate erialade lõikes saavad inimesed vaadata siit.